Est Saç Ekimi Merkezi


30 Temmuz 2012 Facebook Twitter LinkedIn Google+ İstanbul


Saç ekimi operasyonu dünyada en çok yapılan, plastik cerrahi işlemlerinde ilk sırada yer almayı başaran bir ameliyat türüdür. Özellikle son yıllarda fue yönteminin tanınması ile beraber hastalarımız saç ekimi ameliyatı için yurt içi ve yurtdışından gelen talepleri fazlasıyla karşılayabilmektedir. Kötü koşullar altında yapılan operasyonlar saç ekimi başarısını etkileyebilmektedir. İyi bir operasyon hastane koşullarında, yeterli sayıda deneyimli bir ekip ile doktor tarafından ve özel donanıma sahip ameliyathane koşullarında yapılması gerektiği unutulmamalıdır. Saç nakli işleminin başarılı geçmesi için doktorun deneyimi ve tecrübesi de  ameliyatınızı oldukça etkileyebilmektedir.

Kısaca özetlersek saç ekimi ameliyatlarında iki tür teknik kullanılır. Bu tekniklerden birincisi fue bir diğeri ise fut yöntemidir. Fue tekniği ile her hangi bir kesi yapılmadan, ağrı acı hissetmeden, lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Operasyon sırasında ekim yapılacak alan uyuşturulduğundan ötürü mikromotor ile saç kökleri iki kulak arasındaki ense bölgesinden alınan kökler, saç kanallarının açılması ile ekim gerçekleştirilir ve bu esnada hiçbir acı hissetmezsiniz. Hem hasta açısından hem de operasyonu yürütecek doktor açısından gayet konforlu bir operasyon süreci geçirilir. Bu teknik fut yöntemine göre daha iyi ve konforlu bir teknik olarak kabul görülür. Fut yöntemi 2004 senesinden önce iki kulak arasında alınan saç köklerinin tek tek greftlere ayrılması ve eksik olan saç alanındaki bölgeye nakledilmesi işlemidir. Fue tekniğinin ortaya çıkması ile güncelliğini ve popülerliğini kaybetmiştir. Fut tekniğinde ameliyat sırasında dokunun alındığı sahayı dikmek, pansuman ve dikişleri yapmak gerektiğinden ötürü son yıllarda neredeyse hiç yapılmayan bir teknik olarak bilinir. Fut tekniği ile gerçekleştirilen operasyonlarda saç çizgilerinde doğal görünüme yakın olmayan, saçların taranması, şekillendirilmesi sırasında olumsuz görüntü vermesi neden olmaktadır. Bu nedenlerden ötürü fue yönteminde bu tür riskler yok denilecek kadar az olduğundan tüm hastalarımıza fue tekniği ile saç ekimi operasyonu uygulamaktayız.

Yorumlar

web tasarim SITE EKLE Moloz Hattı URL web TR firma rehberi google reklam link ekleFirma Rehberi otomatik sanziman web sitesi Link EkleUrl EkleGoogle Adwords.web sitesi tasarim...web tasarimi..Bursa Oto KiralamaBursa Rent A Car Şehirler Arası Nakliyat